Keskajal elanud müstik, taimetark, muusik ja loodusteadlane Bingeni Hildegard (1098-1179) kirjutas kõikehõlmavast roheväest ehk viriditas’est (sks. k Grünkraft), mis läbib nii tema taimeraviõpetusi, muusikat ning ka eetikat. Viriditas on tema arvates võluvägi, mille toel toimib terve universum koos looduse, loomade, taimede, mineraalide ja inimesega. Rohelise leegi üles leidmine ning elus hoidmine on üldise tervenemise ja positiivse arengu käivitavaks jõuks.

Õitsemiseks jõudu koguv liilataim

Taimed muudavad päikesevalguse  muuta kõigile kättesaadavaks energiaks. Ilma selle protsessita ei toimiks mitte miski, sest see on elu eksisteerimise eelduseks. Arvatavasti väljendabki Hildegard viriditasega eluvärskust ja looduse väge, aga ka inimese hingelist värskust, sügavat vaimsust ja elujõudu üleüldse.

webw

Rohevägi on dünaamiline koostoimiv loov jõud ning kevad on aeg, mil seda roheväge kõige enam tunda ja näha saab, eriti siin pika talvega põhjamaal. Esimesed avanevad lehed ja nende värske lõhn, lõunast tagasi tulnud linnud, esimesed piknikud metsas ning aina heledamaks muutuvad päevad.

Käi paljajalu metsas, sest kõndimisel ammutab keha seda värsket elu energiat eriti intensiivselt, hinga ja kuula teadlikult ning märka enda ümber kogu aeg muutuvat rohelist keskkonda. 

Jaga