Imalkirbest viirukisuitsust võib halvasti ventileeritud ruumis üsna kiiresti halb hakkata. Enamasti on see tingitud lõhnapulkadest, mis sisaldavad puit. Viirukid jätavad siiski ruumi mõnusa aroomi ja sobivad puhastus- või muude rituaalide puhul. Mõtlesin proovida ilma söe ja päris viirukipannita lõhnavaiku suitsutada. Traditsiooniliste troopilises kliimas kasvavate viiruki- (Boswellia) ja mürripuu (Commiphora) vaigu asemel kasutan kodumaiste okaspuude männi-ja kuuse oma. Põhimõtteliselt sobib ükskõik millise puu vaik, mis isiklikele eelistustele vastab.

_mg_7610koosmetsik

1. Kogu metsast vaiku ning hoiusta seda suletavas kotis või mõnes teises anumas. Vaik on väga kleepuv ning riietelt tuleb see ainult tärpentiiniga vms. maha. Ole hoolikas ning ära vigasta puid. Vaik on ju nende antibakteriaalne “haavamääre” ehk aine millega oma murdunud okste kohtadest haigused ja seened eemal hoiavad. 🙂

2. Aluse meisterdamiseks läheb vaja: tahket kuuse- või männivaiku, kääre, mõõdulinti, tikke, fooliumit, teeküünalt, 2  keskmise suurusega taldrikut.

_MG_7681metsik.jpg

3. Lõika fooliumist 35 X 29 cm suurune tükk.

_mg_7682ikmet

4. Voldi fooliumitükk jooniste järgi kokku.

_MG_7687metsiuuusk.jpg

5. Voldi foolium kolmeks ning mõõda, et küünal vabalt keskmisesse ruutu mahuks. Vajuta keskmisesse ruutu väikene lohk, et puuvaik sulades sealt välja ei voolaks.

_mg_7721metsikkoooiges

6. Aseta vaigutükid lohu sisse ning aseta küünal fooliumi alla. Umbes viie minuti pärast on vaik vedeldunud ning aurab-suitseb veidi, kuid ei tossa ning lõhnab mõnusalt nagu okaspuumets.

Jaga