Rõdule, terassile, väikeaeda või tuppa taimepotte ning konteinereid valides tuleks esmalt arvestada juba olemasolevate taimede hetkeliste vajadustega ja mõelda kui palju ruumi ning niiskust neil vaja läheb.

Klassikalised naturaalsed savist terrakota , mida on kasutatud juba 7. saj e.m.a näevad dekoratiivsed välja ning meenutavad omaduste poolest kõige enam maapinda, sest läbi pooride toimub vee ja õhuvahetus ning on seega taimede tervise seisukohalt parim valik. Savipottide probleem seisneb aga nende suures kaalus. Samuti vajavad terrakota pottides kasvavad taimed tihedamalt kastmist kui kunstmaterjalist anumates.

Nipp! Terrakota potist välja imbuvad mineraalsoolaplekid saab eemaldada äädikaga või sidrunihappega.

Plastikust potid on kaalult kerged ja odavad, kuid seetõttu ka enamasti kiiresti lagunevad. Alati tuleb nende puhul jälgida, et põhjas oleksid vee äravoolu avad, sest muidu kipuvad taimejuured liigniiskuse tõttu ära mädanema. Selleks, et muld aukudest välja ei pudeneks võib lõigata papist või ajalehest ringid.

Rõdukaste leidub samuti erineva disaini ning kinnitustega. Kui neil drenaaž puudub tuleks see ise teha, et vihmavesi sinna sisse kogunema ei hakkaks. Samuti tuleks igal aastal kontrollida plastiku ja kinnituste vastupidavust, sest päike, temperatuur ning niiskus lagunavad kunstmaterjali kiiresti läbi. Ei tahaks ju, et mõni jalakäiatest katkise kasti tõttu viga saab?

Kõiki teisi potte kuhu auke puurida ei ole võimalik kasutan pigem ümbristena koledate plastikpottide varjamiseks. Kuigi siis tuleb ka jälgida, et kastmisega sinna liiga palju vett ei jääks, eriti kaktuste ja sukulentide puhul, kes sesiva vee suhtes eriti tundlikud on.

Jaga