Aastaid Euroopa suurima 85 km² ehk 120 jalgpalliväljakusuuruse pruunsöekaevanduse laienduste vastu võitlevad aktivistid on loonud Hambach´i metsa loode Saksamaale puumajadest küla ning on suutnud põlismetsa selleaastase raie kohtuotsuse kaudu vähemalt tuleva sügiseni peatada. Edasilükkavaks faktoriks olid metsas elavad mitmed ohustatud liigid nagu veelendlane ja tamme-kirjurähn.

Clipboard02google.jpg

 

Kaevandus on Euroopa suurim CO2ga saastaja, sest õhku lendub igal aastal 27 miljonit tonni süsihappegaasi ning lisaks enam kui 400 tonni ohtlike raskemetallide nagu elavhõbe, kaadium, plii, arseen jne. tolmu.

 brown-coal-2318919.jpg
Energiakontsern RWE hakkas kokku ostma metsa ja maad 1978 aastal, mil põlismetsa oli alles veel 5500 ha. Saksamaal on raie lubatud ainult oktoobrist märtsini kuna siis ei ole loomadel-lindudel pesitsusaeg, kuid raiet tehakse seal ka tihtipeale teistel aastaaegadel. Nüüdseks on metsast alles jäänud vaid kümnendik ning seda kõike selleks, et ligniidikaevandust laiendada. Lisaks on kaetanud kodu paljud inimesed, kelle majad on kaevanduse tõttu ära lammutatud või vee ümberjuhtimise tõttu maapealt kadunud.
Hambach´i metsas toimuvad aega-ajalt erinevad üritused: https://hambachforest.org/?noredirect=en_US
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=XtXLeWJzhGU&w=560&h=315]
Jaga