Rinnapõletik ehk mastiit on imetavate emade probleem sünnitusjärgsel perioodil, mil blokeeritud piimajuhas tekib põletikku tekitav pais. Selle tunneb ära punasest laigust rinna peal ning tükist seal sees. Põletiku põhjuseid võib olla mitmeid, kuid nende kohta on netis palju infot.

Koduste vahenditega saab algstaadiumis oleva mastiidi peatada, kuid kui tekib väga kõrge palavik ning enesetunne on jube kehv on mõistlik kiirelt konsulteerida spetsialistidega. Tavameditsiinis ravitakse mastiiti enamasti antibiootikumidega, kuid kuna maailmas tekib üha enam reistentsust antibiootikumide suhtes, siis mida vähem neid tarbida seda parem. Hea, kui need on varuvariandina ikkagi olemas, kui midagi väga tõsist peaks juhtuma, kuid iga väikse terviseprobleemi pärast ei tasuks neid tarbima tormata. Väga hullusti paistes rinnast opereeritakse hapnenud piim välja.

  1. Pigista pais välja. Seda on kõige mugavam teha duši all, kuigi isegi see on põrgulikult piinarikas. Võta vaheldumisi kuuma ja külma duši, sest see ahendab veresooni ning suure tõenäususega pääseb uuesti piim liikuma.
  2. Lase lapsel pais välja imeda. See on kõige loomulikum viis rinnapõletikust vabanemiseks.
  3. Vitamiin-C aitab organismil põetiku vastu võidelda. Võta kaks 1500 tabletti rohke veega iga paari tunni aja tagant.
  4. Vesi aitab rinnas piima juurde toota ning võib samuti blokeeringu liikuma aidata.
  5. Musta pässiku tee sisaldab rohkelt antioksüdante ning on tuntud kui seen, mis suudab vähiga võidelda. Musta pässiku tõmmist tuleks ka väga palju juua, et see mingit mõju avaldaks. 1 L vee kohta võta 1 spl pässiku pulbrit ning keeda tasasel tulel tund aega. Vala tassi ning joo iga paari tunni tagant. Teele võib lisada ka musta pässiku tunktuuri.
  6. Libliktagel(Trametes versicolor) on sarnaste omadustega nagu must pässik, kuid maitselt ja välimuselt meenutab pigem klassikalisi seeni. Keeda neid samuti tasasel tulel tund aega ning tarbi sama moodi nagu musta pässikut. Mõju on tal ka veidi lahjem kui pässikul.
  7. Kanna suuremaid riideid, sest pigistavad hilbud võivad samuti piimajuhad kinni pigistada.
  8. Homoöpaatia. Konsulteeri professionaalse homoöpaadiga. Kui kohale minna pole võimalik, kuid terad on siiski kodus olemas nõustavad nad inimesi ka telefoni teel.
Jaga