Paljudel algajatel rohenäppudel võib juhtuda, et suures tuhinas mulda pandud seemned ei lähe idanema. Ei tasu meelt heita, sest enamasti on sel üsna lihtne põhjus: SOOJUSE puudumine.

Samuti võib probleem olla mullas, kehva kvaliteediga seemnetes või valguse vähesuses, kuid kõiki neid tingimusi saab lihtsasti parandada.Selleks, et seemned idanema läheks on enamus seemnetel vaja 20 kraadi ringis püsivat temperatuuri. Kui sul on külmad aknalauad pane taimedele midagi sööja ümber või aste kasvukonteinerid ööseks leige pliidi või ahju peale(vaata, et seal liiga kuum poleks.

  1. SOOJUS

Enamus seemneid vajab idanemiseks 20 kraadi ringis temperatuure. Pane pottidele ümber midagi sooja, näiteks mullikile. Kui võrsed juba ilmunud on saavad nad hakkama ka veidi jahedamas kohas.

  1. VALGUS Aknalaual on alati piiratud valgustingimused, sest see tuleb ainult ühelt poolt. Meisterda fooliumist reflektor, et valgus jõuaks taimeni mõlemalt poolt, sest siis ei veni varred välja.
  2. NIISKUS Hoia muld parasniiske kuid ära üle kasta, sest siis on oht hallituste tekkeks, eriti siis kui kasvatad taimi jahedamas kohas ja vesi ei auru kiiresti ära. Kindlasti peaks kasvupottidel olema põhjas auk, et liigne vesi saaks ära valguda.
  3. MULLA KVALITEET Idandamiseks on vaja mulda, millel on vähe toitaineid sees, sest seemnes on väikesel taimel juba kõik olemas.
  4. SEEMNETE KVALITEET Ära looda, et aegunud seemned 100% idanema lähevad. Kui sul on suur hulk vanu seemneid, tee enne idanemistest, et kindlaks teha, kas on üldse mõtet neile loota.

Jaga