Bruchhauser Steine on üks põnev vana keltide elupaik, mis asub Saksamaal Nordrhein-Westfalen´i liiduma lõunaosas Keskmäestikus (Rothaargebirge). Künka otsa ronimine võtab kuuma ilmaga päris võhmale ning paiga külastamiseks tuleb varuda vähemalt 1,5 tundi.

_MG_9528.jpg

Ülevalt avaneb suurepärane vaade ümbritsevatel küngastel kasvavatele orgudele ja  kuusemetsadele. Taamalt paistab hästi ära ka üksik hotelli moodi hoone keset metsa, mis on tegelikult taastusravikeskus alkohoolikutele. Idüllile paik, kas pole?

_MG_9508_dolmen.jpgSelle dolmeni olevat ehitanud 2000 aastat tagasi, kuid juba kiviajast on ümbruskonnast inimasustuse märke leitud. Paiga kõige märkimisväärsemateks kaljudeks on Bornstein(sünnikivi), Goldstein(kuldkivi) ja Ravenstein(rongakivi).

_MG_9516.jpg

Teadmiseks: sissepääs maksab 4 € ja parkimine 3,50 €. Enamus sarnastest looduskaunitest kohtadest on Saksamaal piletiga ning ma alguses kahtlesin, kas üldse tasub sinna minna ja teiste turistidega võidu mäkke marssida, aga tegelikult ei olnud seal väga palju rahvast ning matk oli väga tore.

Siit leiab kaljude kohta rohkem infot.

Samas regioonis asub piisonite looduspark, kus on vahva looduslik mänguväljak. Sellest olen kirjutanud postituse Inspiratsioon – looduslähedane laste mänguväljak. 

Jaga