Taimedega seotud filme otsides siis tulevad kõigepealt igasugused killer-taimedega seotu mängufilmid ning neid siin listis pole. Alljärgnev ei ole mingite kriteeriumite alusel pingeritta pandud ning kindlasti pole nimekiri siinsetest dokumentaalidest ja mängu -ning animafilmidest lõplik.

Seeds of time (2013)  56 min 🇬🇧  on dokumentaalfilm on endisest Crop Trust´i juhatajast (organisatsiooni, mis püüab säilitada toidutaimede mitmekesisust), kes oli Teravmägedes asuv Svalbardi seemnepanga asutamise juures. Maailmas on u 400 seemnepanka, mis kõik mängivad toiduturvalisuse säilimise juures olulist rolli. Kaljusse raiutud seemnekogusse, Svalbardi saarel saadetakse seemneid kogu maailmast. Põgusalt mainitakse ka endist teenekat vene geeniteadlast Nikolai Vavilovit ning tema loodud seemnepanka St. Peterburis. Andide karmides tingimustes hoiavad kohalikud alal kartulite geneetilist mitmekesisust neid järjepidevalt kasvatades.

In the Mind of Plants(2008) 52 min 🇬🇧 on dokfilm, kus püütakse laiendada intelligentsuse definitsiooni piire uurides kuidas taimed oma keskkonnaga ning teiste elusolenditega suhestuvad. Akaatsiapuud on võimelised tekitama keemiarünnaku, et loomad neid täielikult ei hävitaks.Hernetaimed tajuvad oma kasvukeskkonda ning suudavad sealt tulevaid stiimuleid meelde jätma ja Jaapani teadlased uurivad taimede und, lootes tõestada, et puhkusevajadus pole ainult loomade eripära.

The Botany of Desire (2009) 156 min 🇬🇧  on dokumentaalfilm neljast inimeste poolt erinevatel eesmärkidel kodustatud taimest, mis on suuresti inimajalugu vorminud. Õun magususe pärast, tulbid esteetilisel põhjusel, kanep lõõgastumiseks ning kartulid kõrge kaloritesisalduse tõttu. Kultuuristatud taimed erinevad oma metsikutest esivanematest märgatavalt. Selle alla kuuluvad vähenenud seemnete pudenemine( et saagikoristus võimalik oleks), seemnete puhkeseisundi puudumine (idanemine toimub kiirelt ning üheaegselt), vähene tundlikus päeva pikkuse suhtes.

IMG_3660metdsikared
Looklevad tulbipeenrad nii kaugele, kui silm seletab…

Miracle Apples (2013) 129 min 🇯🇵 🇬🇧  on tõestisündinud lool põhinevast raamatust inspireeritud mängufilm, mis kirjeldab maheõunakasvatuse alguslugu Jaapanis. Film kulgeb rahumeelses rütmis ning näitab nutika, kuid jonnaka noore farmeri ja ta perekonna lugu koomiliselt-sürrealistlikus võtmes. Hoolimata kõigist raskustest viivad noorte katsetused lõpuks soovitud sihile.

The Great Laws of Nature (2013) 22 min  🇬🇧 Lühidokumentaalfilm ühe Kanada põlisrahva iidsetest taimekasvatustraditsioonidest, toidusõltumatusest ning kogukonnavaimu taasloomisest.

The Man Who Planted Trees (1987) 30 min 🇬🇧 on animatsioon 20ndatel Alpides elanud karjusest, kes pühendas kogu elu ühte tühja mäeorgu puude istutamisele.

The Celestine Prophecy (2006) 100 min 🇬🇧 on film ühe mehe seiklusest ja vaimsetest otsingutest Lõuna-Ameerikas Mayade templite varemeid ja vanu ürikuid otsides.  Ta kohtab oma teel erinevaid inimesi ning avastab teel toimuvate sündmuste abil, et juhuseid ei ole olemas ning, et õpib märkama kõike elavat enda ümber.

Jaga